INTERFRESH YAŞ SEBZE MEYVE FUARI 30 ÜLKENİN TARIM VE TİCARET ATEŞELERİNE TANITILDI

ANTEXPO tarafından Türkiye genelinde başlatılan “Basın ve Sektör Buluşması Toplantısının Ankara ayağı Ankara Sheraton Otel’de gerçekleşti. InterFresh2018 fuarının yurtdışı tanıtımı için gerçekleştirilen toplantıya; Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği Başkanı Hakkı BAHAR, Yaş Meyve Sebze İhracatçılarını temsilen Ercan BOZTEPE, Uluslararası Sağlık Derneği Başkanı Fulya SAĞLIK, Antexpo Fuar firması sahibi Uğur FORA ve Murat ÖZER katıldı. 30’un üzerinde ülkenin ticaret ve tarım ataşelerinin, elçilerinin katılımlarının yanı sıra, yaş meyve sebze sektörünü temsil eden sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve devlet yetkilileri katıldı.

Ankara Sheraton Otel’de düzenlenen toplantıda hedef ülke elçiliklerine, Ticaret Ataşeliklerine ve Tarım Ataşeliklerine sektörün ve fuarın tanıtımı yapıldı.  Hedef ülkelerden gelecek olan ziyaretçilere sunulacak olan imkanların neler olduğu anlatıldı. Yurt Dışı Alım Heyetleri Programı hakkında detaylı bilgi verildi.

INTERFRESH  adına konuşan Murat Özer, bugün itibari ile sektörün ana oyuncularının fuara katıldığını ve hatta son iki sene yaş meyve sebze ihracatında ilk üçe gelen firmalarında yer aldığını ve hedeflerinin önünde gittiklerini bugün den sonra ise amaçlarının yurt dışından gelecek olan ziyaretçilerin arttırılması olduğunu belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir