ISPARTA ELMASI’NIN İHRACATI İÇİN BİR FIRSAT

22 ülkeden ziyaretçi ve 8 ülkenin katılımı ile 17 – 20 Ekim 2018 tarihleri arasında kapılarını açacak INTERFRESH Yaş Sebze Meyve fuarı elma ihracatı için bir fırsat olabilir.

Antalya Anfaş fuar merkezinde 17 – 20 Ekim 2018 tarihleri arasında kapılarını açacak olan INTERFRESH yaş sebze meye fuarı uluslararası ziyaretçi ve katılımcıyı ağırlayacak.   Fuar koordinatörü Murat Özer “Şu ana kadar fuarın 5000 m2 satışı tamamlandı. Fuarımızı 8000 m2 ile açmayı hedefliyoruz. Ülkemizin duayen sayılabilecek yaş sebze meyve ihracat firmaları fuarımızda yer alıyor. Fuara 4 ihracatçı birliği destek veriyor.  Batı Akdeniz İhracatçı Birlikleri, Akdeniz İhracatçı Birlikleri, Uludağ İhracatçı Birlikleri ve Eğe İhracatçı birlikleri sektörel buluşmalar ve işbirliklerinin geliştirilmesi için bu fuarda bir araya geliyorlar. Fuarımıza 22 ülkeden ziyaretçi geliyor. Ekonomi Bakanlığı ile ortak yürüttüğümüz çalışmalar ile fuara ziyaretçi listelerini oluşturmaya çalışıyoruz. Ayrıca Rusya, Romanya, Kazakistan, İran  gibi  8 ülke stant kurarak fuara katılımcı olarak geliyorlar. “ dedi.

Fuar koordinatörü Murat Özer, “Isparta elmasının ihracatının arttırılabilmesi için Ispartalı ihracatçılarla işbirliği yapmak istiyoruz. İhracat yapılabilecek ülkeleri bu fuara getirmek istiyoruz. Konu ile ilgili gerekli girişimleri başlattık. İnşallah fuarda Isparta elmasının dış pazara tanıtılması için özel bir alan açacağız” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir